انجمن ایرانی تاریخ اسلام- اخبار مصاحبه‌ها و میزگردها
دومین نشست مشترک میان انجمن ایرانی تاریخ اسلام و انجمن ایرانی تاریخ

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/9/26 | 
برگزاری دومین نشست مشترک میان انجمن ایرانی تاریخ اسلام و انجمن ایرانی تاریخ، 26/ 4/ 1398


به گزارش روابط عمومی انجمن ایرانی تاریخ اسلام، دومین جلسه مشترک دو انجمن تاریخ، با حضوراعضای هیأت مدیره دو انجمن روز چهارشنبه مورخ 26 تیر ماه 1398 در دانشگاه الزهرا برگزار شد.
از موضوعات مطروحه در این جلسه یکی انعقاد و اجرای تفاهم نامه میان این دو انجمن اختصاصی تاریخ بود. در این نشست دو طرف بر سر برگزاری هرچه بیشتر و بهتر برنامه های اجرایی مشترک که همکاری و مشارکت دو انجمن را می طلبد، توافق داشتند. تشکیل کمیته اجرایی با حضور دبیران و نایب رئیسان و مشارکت دو انجمن ازدیگر موضوعات مهم مطرح شده در این جلسه بود.
گفتنی است پس از توافق بر سر تشکیل کمیته اجرایی، اعضای این کمیته در نخستین جلسه موضوعاتی را بررسی و تصویب کردند:
موضوع نخست مطرح شده در این کمیته، بررسی و انتخاب نمادین روزی به عنوان "روز تاریخ" در تقویم بود. دومین موضوع، پیگیری روند اجرایی- اداری در تعریف درس "تاریخ و تمدن ایران" به عنوان یک درس عمومی همانند درس ادبیات فارسی برای همه رشته های دانشگاهی با متولی گری گروه های تاریخ دانشگاه های سراسر کشور بود که مورد بررسی  و استقبال اعضای دو انجمن قرار گرفت. در این خصوص مقرر شد این پیشنهاد با امضای رؤسای هیأت مدیره دو انجمن ایرانی تاریخ اسلام و انجمن ایرانی تاریخ از طریق شورای تحول و معاونت آموزشی وزارت علوم و نهادهای مربوطه پیگیری شود و اقدامات لازم صورت پذیرد.
در پایان این نشست رئیس انجمن ایرانی تاریخ اسلام، جناب آقای دکتر خضری، مشارکت انجمن در برگزاری کنگره تاریخ دانان پیش رو که در کرمانشاه برگزار خواهد شد را پیشنهاد دادند که مورد توجه و استقبال اعضای هیأت مدیره دو انجمن قرار گرفت.
یادآور می شود نخستین جلسه مشترک میان دو انجمن، سال گذشته مورخ 14/ 9/ 1397 برگزار شده بود.
نشانی مطلب در وبگاه انجمن ایرانی تاریخ اسلام:
http://isihistory.ir/find.php?item=1.63.116.fa
برگشت به اصل مطلب