[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي درباره انجمن اخبار و رویدادها جستجو ثبت نام تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی
آشنایی با پایگاه
اخبار رویدادها
اخبار علمی
عضویت در پایگاه
بخش آموزش
مراکز مرتبط
برقراری ارتباط
تسهیلات پایگاه
پست الکترونیک
شعبات استانی انجمن
::
نشریه پژوهشنامه تاریخ اسلام
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: برگزاری نخستین سمینار ایلخانی پژوهان ایران به همت شعبه استان زنجان ::
 | تاریخ ارسال: 1396/5/2 | 
دانشگاه زنجان روز شنبه مورخ 31 تیرماه 1396 میزبان جمع زیادی از استادان و پژوهشگران رشته‌های تاریخ، تاریخ و تمدن ملل اسلامی، جغرافیا، باستان‌شناسی، مرمت، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات انگلیسی و ادبیات عرب در «نخستین سمینار ایلخانی پژوهان ایران» بود. در این سمینار استادانی از سراسر ایران و نیز خانم دکتر آتری هاتف از دانشگاه ویکتوریا کانادا حضور داشتند. استقبال استادان و پژوهشگران و همچنین علاقه‌مندان به این حوزه مطالعاتی بسیار چشمگیر بود. سمینار با حمایت و همکاری وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه زنجان، مرکز ایلخانی شناسی، گروه تاریخ و تمدن ملل اسلامی و انجمن ایرانی تاریخ اسلام برگزار شد.
در این سمینار که به‌منظور هم‌فکری و آشنایی با برنامه‌های مرکز ایلخانی شناسی برگزارشده بود، جناب آقای دکتر هوشنگ ثبوتی، آقای دکتر ابوالفضل عالی، خانم دکتر آتری هاتف و آقای دکتر غلامرضا رحمانی به سخنرانی پرداختند. در آغاز مراسم نیز دکتر سید محسن نجفیان ریاست دانشگاه زنجان درباره اهمیت مرکز ایلخانی پژوهی و حمایت از برنامه مرکز سخنانی ایراد کردند. آقای دکتر دامن پاک جامی (معاون امور پژوهشی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران) نیز از جمله سخنرانان این سمینار بود و درباره ضرورت روابط دیپلماتیک با محوریت فرهنگ و تمدن بین ایران و کشورهای منطقه اشاره کرد و تاکید داشتند که وزارت امور خارجه با جدیت پیگیر کارهای مرکز هستند و برای تجهیز کتابخانه مرکز ایلخانی پژوهی نیز اقدامات سریع و مهم انجام خواهند داد.
ازجمله مهم‌ترین بخش‌های سمینار، ارائه پیشنهادها و نظرهای استادان و پژوهشگران بود، که ضمن گفت‌وگو پیرامون ضرورت‌های ادامه مرکز ایلخانی پژوهی، درباره نحوه تعامل و همکاری با مراکز پژوهشی و انجمن‌های مختلف در ایران صحبت شد و مقرر گردید تا ضمن جمع‌آوری رزومه استادان و پژوهشگران این حوزه در بانک اطلاعاتی وب‌سایت مرکز ایلخانی پژوهی، گروه‌های تخصصی به شرح ذیل تشکیل شود:
  1. گروه مطالعات تاریخی، فرهنگی و تمدنی
  2. گروه مرمت و باستان‌شناسی
  3. گروه ترجمه و تصحیح نسخ و متون
 
محمدجعفر اشکواری
دبیر سمینار و نماینده انجمن ایرانی تاریخ اسلام در زنجان

 
AWT IMAGE  AWT IMAGE  AWT IMAGE        AWT IMAGE    AWT IMAGE
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::

انجمن ایرانی تاریخ اسلام The Iranian Society of Islamic History
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 42 queries by YEKTAWEB 4540